Grupa fischer

Jesteśmy działającym w skali globalnej przedsiębiorstwem obejmującym cztery obszary: systemy mocowań, automotive systems, fischertechnik oraz doradztwo procesowe. Utrzymujący się przez dziesięciolecia stały rozwój i pozycja rynkowego lidera w branży techniki mocowań zawdzięczamy w dużej mierze naszej innowacyjności. Innowacyjność rozumiemy przy tym jako proces stałego udoskonalania. Nie ogranicza się ona jednak wyłącznie do naszych produktów. Procesy technologiczne, nasza organizacja i wszystkie procesy biznesowe podlegają codziennej kontroli pod kątem możliwego udoskonalenia, zapobiegania marnotrawstwu i przynoszenia korzyści dla naszych klientów i przedsiębiorstwa.

Jesteśmy firmą rodzinną. Dostrzegamy w tym fakcie wiele zalet. To właśnie dlatego nie akcjonariusze i kwartalne raporty są dla nas najwyższą wartością, lecz nasi klienci oraz współpracownicy. Nasze myślenie i działania, które podejmujemy, są zawsze ukierunkowane na realizację długoterminowych celów. Krótkie procesy decyzyjne umożliwiają nam szybką i elastyczną reakcję na zmieniające się warunki.

Nasza misja uwzględnia wartości ważne dla wszystkich pracowników przedsiębiorstwa, determinujące nasze działania w dążeniu do osiągnięcia założonych celów. Są to: innowacyjność, odpowiedzialność i rzetelność. Warunkiem wprowadzania ich w życie oraz naszego ciągłego udoskonalania jest posiadanie wykwalifikowanych i przedsiębiorczo myślących pracowników. Naszym największym kapitałem są nie maszyny i instalacje, lecz nasi pracownicy. Jest to główny powód, dla którego tak intensywnie inwestujemy w szkolenia i podnoszenie kwalifikacji.

Systemy mocowania

Systemy mocowania

Głównym obszarem działalności firmy fischer są systemy zamocowań. Gama ponad 14 000 produktów pozwala nam w sposób kompleksowy służyć pomocą w rozwiązywaniu problemów z zakresu technik związanych z mocowaniami.

fischer automotive systems

fischer automotive systems

fischer automotive systems jest wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań wyposażenia wnętrza pojazdów zapewniających kierowcy oraz pasażerom komfort i wygodę.

fischertechnik & fischerTiP

fischertechnik & fischerTiP

Klocki fischertechnik to klasyk w segmencie zabawek konstrukcyjnych. Te wysokiej jakości zabawki, produkowana w Niemczech, mają swoich zagorzałych fanów na całym świecie.

fischer Consulting

fischer Consulting

fischer Consulting jest działającą na skalę międzynarodową firmą doradztwa gospodarczego - wspierającą przedsiębiorstwa, instytucje i urzędy w kształtowaniu ich procesów i wdrażaniu strategii lean management.