Eventing to wszechstronność. Ta cecha nas łączy.

Niemiecki jeździec sportowy i ambasador marki fischer po raz kolejny stanął na podium Mistrzostw Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Michaela Junga podczas zawodów w Strzegomiu wspierał team fischer. Producent systemów zamocowań był również jeden ze sponsorów sportowej imprezy.

Złoty olimpijczyk z Londynu zdobył podwójny srebrny medal (indywidualny i drużynowy) w WKKW 2017 rozgrywanym w Morawie k. Strzegomia. Michael Jung na 12-letniej klaczy fischerRocanie jako jeden z dwóch zawodników bez punktów karnych pokonał m.in. cross - bieg terenowy z przeszkodami. W klasyfikacji generalnej niemiecki zawodnik ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji, tuż za rodaczką Ingrid Klimke.

Nasz team fischer był przez cały czas obecny na miejscu i wspólnie z dżokejem świętował sportowy sukces. Współpraca między Michaelem Jungiem i Grupą fischer rozpoczęła się w 2012 roku i w najbliższych latach będzie nadal kontynuowana. Postawa sportowca i jego styl odzwierciedlają ważne dla marki wartości. – Grupa fischer jest głównym sponsorem zawodnika od 5 lat. Widocznym znakiem współpracy jest oczywiście logo marki, które można dostrzec na koszuli, spodniach zawodnika czy nausznikach konia, ale łączą nas przede wszystkim wspólne wartości. Michael Jung uosabia cechy, które są ważne dla marki fischer. Jest nowatorski w swojej pracy, pokazuje, jak ważne jest samodzielne działanie, które nie pozostaje sprzeczne z duchem zespołu. Jest wiarygodny, niezawodny i świetnie radzi sobie z przeszkodami. Jesteśmy dumni, że tak wybitny sportowiec reprezentuje naszą markę – mówi Artur Pławny, dyrektor ds. marketingu i strategii produktowej.

Producent systemów zamocowań był również jednym ze sponsorów całego wydarzenia, w którego organizację zaangażował się podczas przygotowań do konkursu. Przeszkody jeździeckie zostały zbudowane m.in. za pomocą wkrętów fischer. – Do konstrukcji drągów na torach wykorzystano długie wkręty typu Power-Fast, które pozwalają sprawnie stworzyć bezpieczne łączenie w każdym rodzaju drewna. Pewne mocowanie przeszkód, które pokonywali zawodnicy i konie, było tutaj bardzo istotne – dodaje Artur Pławny z fischerpolska. Rozgrywane w Strzegomiu zawody dla fischerpolska były też okazją do zaprezentowania swojej oferty i podziękowania Klientom i Partnerom za wspólne 20 lat obecności marki w Polsce. Podczas całej imprezy dla wszystkich goście było dostępne specjalnie przygotowane na tę okazję stoisko.

WKKW, czyli tzw. trójbój jeździecki jest najbardziej widowiskową konną dyscypliną. Składa się z 3 prób: ujeżdżenia, crossu i skoków przez przeszkody. Mistrzostwa Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego były rozgrywane od 17 do 20 sierpnia 2017 w Morawie k. Strzegomia. Po raz pierwszy w Polsce można było na żywo podziwiać zmagania najlepszych jeźdźców i amazonek z 19 krajów świata.