Dla prasy

28.10.2019
Międzynarodowy zespół naukowców, stacjonujący obecnie w Górnej Austrii, jest na dobrej drodze by odkryć tajemnice najgłębszej jaskini w Europie. Metr po metrze, speleolodzy schodzą coraz niżej, w głąb gór Dachstein. W warunkach, gdzie szlak prowadzi pionowo w dół i może stać się bardzo niebezpieczny poprzez niskie temperatury oraz śliskie i mokre skały, pewne mocowania lin mają kluczowe znaczenie.
02.10.2019
Zaprawa iniekcyjna fischer FIS EM Plus trwale i bezpiecznie mocuje w betonowym podłożu, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Niejednokrotnie udowodniła, że jest niezastąpiona przy najbardziej wymagających inwestycjach takich jak najdłuższe przejście morskie na świecie Hongkong-Zhuhai-Makau, w Chinach najwyższy posąg świata zwany Statuą Jedności w Indiach. Nowa ocena techniczna potwierdziła, że FIS EM Plus ma żywotność 120 lat, co jest wyjątkową i niespotykaną cechą na rynku.
11.09.2019
Chiński oddział fischer został wybrany jako dostawca systemów mocujących przy budowie nowego centrum badań i rozwoju (R&D) chińskiego giganta technologicz-nego Huawei. Spółka fischer Chiny, należąca do Grupy fischer ma dostarczyć 1,65 miliona zamocowań dla tego imponującego przedsięwzięcia budowlanego w Suzhou (Chiny).
02.08.2019
fischer widzie prym wśród firm innowacyjnych sektora MŚP W Niemczech. Konsekwentne realizowanie tej polityki, zaowocowało przyznaniem tytułu „Top 100”. To najważniejsza nagroda dla innowacyjnych MŚP w Niemczech. fischer uplasował się przede wszystkim w pierwszej 100 ze względu na doskonałą ocenę w kategoriach „Dojrzały Management sprzyjający innowacjom”, „klimat przyjazny innowacjom” i „innowacje zakończone sukcesem”.
31.07.2019
Wentylowana fasada nowego budynku administracyjnego „Cedar” w Kastav, w Chorwacji ma wygląd gigantycznej układanki 3D. Trawertynowe płyty użyte do pokrycia każdej z pięciu powierzchni elewacji oraz dachu, należało odpowiednio przyciąć, osadzić i przymocować. Systemy bezpieczeństwa BWM Fassadensysteme GmbH zostały wykorzystane do bezpiecznego montażu płyt z kamienia naturalnego. Spółka BWM jest częścią Grupy fischer.
fe80::283b:1a2:f52e:7ce5%9