Technologia przyszłości na targach DREMA 2018

Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego to wydarzenie skupiające ekspertów przemysłu tak drzewnego, jak i meblarskiego. W tegorocznej edycji imprezy zostaliśmy jednym z partnerów ogólnopolskiego konkursu dla pasjonatów drewna „Starcie Mistrzów”.

Konferencje, stoiska wystawiennicze i pokazy produktowe zorganizowano na terenie rozległego obiektu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Odbywającemu się w dniach 11 – 14 września wydarzeniu przyświecała idea przemysłu 4.0. Filozofia, która za sprawą Klausa Fischera jest równie bliska całej Grupie fischer, staje się wyznacznikiem zachodzących zmian, trendów i kierunku, w jakim zmierza branża przetwórstwa drzewnego w Polsce i na świecie.

Nowości i udoskonalone rozwiązania dla przemysłu drzewno-meblarskiego zaprezentowano w 6 pawilonach wystawienniczych, a jeden z nich w całości poświęcono partnerowi polskiego oddziału Grupy fischer – twórcom kanału i projektu „Dom i Drewno”. Internetowa redakcja, która jest kompendium wiedzy dla tych, którzy mają do czynienia z obróbką drewna na co dzień, ale też dla dopiero zgłębiających tajniki stolarki, poza dedykowanym stoiskiem i transmisją na żywo, po raz pierwszy podjęła się organizacji ogólnopolskiego konkursu ciesielskiego „Starcie Mistrzów”. Podczas debiutującej edycji 10 pasjonatów drewna przez kilka miesięcy rywalizowało o możliwość zaprezentowania swoich prac w finałowych starciach, a także zdobycia atrakcyjnych nagród od partnerów i sponsorów, w tym m.in. zestawów klocków fischertechnik Cars & Drives i Racers, wraz z asortymentem inteligentnych zamocowań od fischer – nylonowych kołków DUO-Power czy długich wkrętów konstrukcyjnych do drewna Power-Fast. Produkt ten, ze względu na swoje przeznaczenie, jest dobrze znany miłośnikom majsterkowania i pracy z drewnem – dzięki wyjątkowemu gwintowi Power-Fast dochodzi do końcówki wkręta i zapewnia szybkie początkowe wcinanie się do podłoża. Tę i inne funkcjonalności wykorzystano podczas konstruowania stołu warsztatowego i transmisyjnego naszych partnerów, a także w trakcie dodatkowo przeprowadzonego konkursu, na jak najszybsze, a przy tym jak najdokładniejsze, jego wkręcanie.

Branżowe Targi DREMA to od wielu lat okazja do zapoznania się z nowościami z zakresu funkcjonalnych maszyn, narzędzi, urządzeń oraz systemów zamocowań dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. W ostatniej edycji imprezy udział wzięło blisko 400 wystawców i pasjonatów naturalnego surowca, którzy zaprezentowali blisko 46 nowości produktowych. Organizatorom i wszystkim partnerom dziękujemy za zaproszenie. Do zobaczenia za rok!

fot. www.drema.pl
fe80::207f:3fd9:f52e:7ce5%9