Błyskawiczne i pewne mocowanie w płycie GK? Dwa razy TAK!

Najnowszy kołek fischer DUOBlade, właśnie dołączył do innowacyjnej rodziny produktów DUOline.

Lider rynku zamocowań, marka fischer rozszerza swoją świetnie przyjętą rodzinę produktów DUO-Line poprzez debiut zamocowania nowej generacji: kołka samowiercącego do płyt gipsowo-kartonowych DUOBLADE. Umożliwia on szybki i łatwy montaż w płytach gipsowo-kartonowych, płytach pilśniowych i lekkiej płycie cementowej współpracując z wkrętami tradycyjnymi, hakami i śrubami oczkowymi.
Czy to karnisze, lustra, żaluzje, obrazy, czujniki dymu czy lekkie lampy na panelach ściennych lub sufitowych - fischer DUOBLADE umożliwia szczególnie proste i szybkie mocowanie w płytach gipsowo-kartonowych, płytach pilśniowych i lekkich płytach cementowych. Znakiem rozpoznawczym kołka jest samowiercąca ostra metalowa końcówka z trzema skutecznymi ostrzami tnącymi. Tytułowe ostrze (ang. blade) przyspiesza i upraszcza instalację, zapobiegając odchyleniu kołka. Umożliwia czysty i skuteczny proces montażu, podczas którego struktura płyty pozostaje nienaruszona. Środkowe ostrze służy jako punkt centrujący i pozwala na precyzyjne ustawienie kołka dla dodatkowego bezpieczeństwa.

fischer DUOBLADE jest umieszczany w podłożu dzięki instalacji wstępnej. Szary korpus z nylonu rozpiera się na odpowiednim poziomie płyt pojedynczych i podwójnych. Dodatkowy efekt rozparcie kołka, podczas wkładania śruby zapewnia optymalne mocowanie i zwiększa obciążenie krytyczne, a także siłę trzymającą. Ponadto specjalna długość DUOBLADE gwarantuje znacznie mniejsze ryzyko wyłamania kotwy z płyty gipsowo-kartonowej z podwójnymi płytami, co zapobiega osłabieniu materiału konstrukcyjnego. Ostry, samowiercący gwint zapewnia szybki montaż i optymalne dopasowanie, co zwiększa wartości nośne. Boczne wypustki,
zapobiegają kręceniu się kołka podczas montażu. Czerwony element z polietylenu wzmacnia i blokuje rozszerzającą się funkcję kołka, zapewniając większą stabilność. Gniazdo PZ 2, to ten sam bit do kołka i wkręta. To rozwiązanie znacznie ułatwiają instalację, ponieważ kołek i wybrany wkręt są mocowane za pomocą tego wiertła, co na zmianie narzędzi. Wysoki moment obrotowy podczas instalacji, to komfort pracy oraz krótszy czas montażu. Ważne jest, aby pamiętać, że metalowa końcówka jest odporna na ciepło i nie stopi się podczas wiercenia w deskach z podwójnej płyty gipsowej, nawet w wysokich temperaturach.

Specjalistyczne kołki DUOBLADE do płyt gipsowo-kartonowych są dostępne w sześciu różnych wariantach odpowiednich dla różnych rozmiarów śrub. Wszystkie warianty mają długość 44 milimetrów lub 29 milimetrów bez wiertła. Minimalna głębokość pustej przestrzeni wynosi 50 milimetrów, podczas gdy głębokość kołka wynosi 9,5 milimetra. Minimalna głębokość wkręcania śruby w kołku wynosi 28 milimetrów. Przy stosowaniu wkrętów do płyt wiórowych o średnicy 4 - 5 mm poziom obciążenia waha się od 0,08 - 0,34 kN (ok. 8 - 34 kg) w zależności od rodzaju i grubości płyty. Płyty pilśniowe i lekkie płyty cementowe mogą mieć grubość do 12,5 mm, podczas gdy płyty gipsowo-kartonowe mogą mieć grubość do 2 x 12,5 mm. fischer DUOBLADE może być również używany z wkrętami do drewna i blachy 4 - 5 mm, a także hakami i śrubami oczkowymi. 

DUOBLADE stanowi  rozszerzenie linii DUO, która do tej pory składała się z inteligentnych dwuskładnikowych kołków DUOPOWER i DUOTEC. fischer DUOPOWER samoczynnie aktywuje się w materiale konstrukcyjnym i przenosi najwyższy poziom obciążenia dzięki trzem funkcjom: składaniu, rozpieraniu i zapętlaniu. fischer DUOTEC obsługuje wysokie obciążenia ścinające i rozciągające we wszystkich materiałach płytowych i rozszerza się za materiałem płyty. Miękka strona nośna z nylonu rozkłada obciążenie na powierzchnię deski, minimalizując w ten sposób uszkodzenie nośnego materiału konstrukcyjnego. 
Właściwy wybór dla płyt gipsowo-kartonowych: dzięki samowiercącej metalowej końcówce i funkcji centrowania fischer DUOBLADE gwarantuje prostą i szybką instalację. Boczne wypustki, zapobiegają jakiemukolwiek obrotowi podczas wkręcania kotwy Zdjęcie: fischer 
Ostra nowość w linii DUO firmy fischer: metalowa końcówka wcina się w płytę gipsowo-kartonową, a także inne materiały płytowe. Czerwony składnik zapewnia idealne dopasowanie, a szary: dodatkowy efekt rozszerzania, który zwiększa wartości obciążenia. Zdjęcie: fischer 
fe80::383e:2201:f52e:7ce6%5