fischer zaprezentował wytrzymałą śrubę do betonu na II Kongresie Elementów Złącznych

Nowoczesne technologie zamocowań to temat przewodni branżowego Kongresu Elementów Złącznych. Konferencję po raz drugi zorganizowano podczas październikowych Targów Fastener Poland w Krakowie. Przedstawiciel polskiego oddziału Grupy fischer był jednym z prelegentów wydarzenia.

Międzynarodowe spotkanie producentów, dystrybutorów i użytkowników systemów zamocowań to okazja do zapoznania się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami rynku elementów złącznych, którego łączną wartość oszacowano na ponad 78,1 mln euro (dane na podstawie raportu grupy Freedonia).

 

Eksperci polskiego oddziału fischer pojawili się na organizowanym przez magazyn „Fastener” wydarzeniu w roli prelegentów podczas zaplanowanego panelu dyskusyjnego. Głos w imieniu Grupy zabrał dyrektor techniczny fischer Polska, Kamil Burkacki, a tematem wystąpienia była innowacyjna śruba do betonu ULTRACUT FBS II. Funkcjonalne rozwiązanie służy do montażu przelotowego, przy czym w stropach i podłogach nie wymaga dodatkowego czyszczenia otworów. Prawidłowo przeprowadzone prace oraz dobór narzędzi są tutaj kluczowe – podczas montażu w ścianie wkrętem, zaleca się używanie nakładek udarowych z odpowiednim gniazdem lub specjalną końcówką TORX, która zazwyczaj wykonana jest ze stali chromowo-molibdenowej, często ulepszonej cieplnie. Innowację fischer można wykorzystywać wielokrotnie, szczególnie w przypadku kotwień tymczasowych, jak np. szalunkowanie, co obniża końcowe koszty inwestycji. Kotwa fischer sprawdza się w mocowaniach w betonie, a specjalna geometria ząbkowana umożliwia szybkie wcinanie się w podłoże, wpływając na komfort i szybkość montażu. Jej bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe to zasługa specjalnie zaprojektowanych użebrowań pod łbem, które zapobiegają przypadkowemu poluzowaniu, a średnica rdzenia tworzy solidną podstawę dla wysokich nośności w betonie. Produkt uzyskał aprobatę ETA, która obejmuje zastosowania w betonie zarysowanym i niezarysowanym w kategoriach zarówno C1, jak i C2 – wyjaśnia Kamil Burkacki, dyrektor techniczny fischer Polska. Śruba do betonu ULTRACUT FBS II to produkt, który sprawdzi się w wielu branżach i warunkach montażowych, w tym m.in. konstrukcjach metalowych poręcz i konsol, konfiguracjach witryny w tunelu, konstrukcjach drewnianych, korytkach kablowych czy zadaszeniach i infrastrukturze stadionowej.

 

Kongres Elementów Złącznych w Krakowie to organizowane od 2017 roku wydarzenie branżowe, którego inicjatorem jest Elamed Media Group, wydawca pierwszego na rynku czasopisma na temat elementów złącznych „Fastener”. Konferencja od dwóch lat zrzesza w jednym miejscu ekspertów oraz ponad 100 wystawców, którzy prezentują kompleksowe rozwiązania z zakresu śrub, nakrętek, podkładek, wkrętów do drewna i metalu, nitów, gwoździ czy wytrzymałych kotew chemicznych. Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęło Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Montażu.

fot. fastenerpoland.pl
fot. fastenerpoland.pl
fot. fastenerpoland.pl
fot. fastenerpoland.pl
fe80::283b:1a2:f52e:7ce5%9