Systemy fasadowe

Kompletne rozwiązania do montażu ścian osłonowych wentylowanych od tyłu

Kompletne systemy dla wielofunkcyjnych fasad

Systemy fasadowe fischer oferują innowacyjne i wysokiej jakości kompletne rozwiązania do bezpiecznego i estetycznego mocowania fasad wentylowanych od tyłu (VHF). Do tego dochodzi szeroki wachlarz usług. Specjaliści fischer towarzyszą projektantom i wykonawcom fasad we wszystkich fazach budowy, od konsultacji i obliczeń, poprzez instruktaż i montaż, aż do pomyślnego zakończenia projektu.

Do naszych produktów


Doradca ds. fasad fischer

Nowy konfigurator systemu VHF

Cyfrowe rozwiązanie dla architektów, projektantów i wykonawców.

Znajdź odpowiedni system fasadowy fischer jako kompletne rozwiązanie do realizacji swojej elewacji wentylowanej z tyłu w ciągu zaledwie kilku kliknięć. Rozwiązania fasadowe dobierane są w zależności od materiału okładzinowego, rodzaju mocowania, konstrukcji ściany, podłoża budynku, grubości izolacji i efektywności cieplnej. Zalecenia systemowe są następnie udostępniane użytkownikowi w pliku wyjściowym. Obok opisu systemu zawiera on również pomocne informacje w postaci rysunków CAD, danych BIM, właściwości technicznych i pomocy w formułowaniu tekstów przetargowych.
W ten sposób mogą Państwo szybko i łatwo uzyskać wstępną propozycję rozwiązania dla swojego projektu elewacji.


 

Podejście fischer: Nasze kompletne rozwiązania

Różnorodność i funkcjonalność projektu

Widoczne lub ukryte mocowania fischer są odpowiednie dla wszystkich powszechnie stosowanych materiałów okładzinowych dla VHF i spełniają wszelkie wymagania estetyczne.  Nowoczesna technologia fasady zapewnia również zdrowy klimat wewnątrz budynku, ponieważ przepływ powietrza w wentylowanej od tyłu przestrzeni stale usuwa wilgoć z budynku i użytkowników.  
wilgoć w budynku i w pomieszczeniach.

Najważniejsze cechy systemów fasadowych fischer:

  • Ekonomiczność dzięki prostej i szybkiej instalacji
  • Niskie koszty utrzymania
  • Długa żywotność
  • Skuteczna ochrona przed działaniem czynników atmosferycznych
  • Wysoka efektywność energetyczna

Szeroki zakres rozwiązań w zakresie podbudowy

Ogólny system skoordynowanych produktów fischer z przetestowanymi i zatwierdzonymi poszczególnymi komponentami obejmuje kompleksowy zakres rozwiązań podkonstrukcji. Dzięki temu fischer oferuje szeroką gamę systemów podkonstrukcji do mocowania VHF z jednego źródła.

Więcej informacji

Właściwe rozwiązanie mocowania dla wszystkich przypadków

Systemy fasadowe fischer oferują rozwiązanie mocowania dla prawie każdego materiału okładzinowego. Widoczne mocowanie płyt okładzinowych, takich jak włókno cementowe lub HPL, odbywa się za pomocą nitów lub śrub. Rozwiązania zaciskowe dla ceramiki i terakoty są zarówno widoczne jak i ukryte. Do ukrytego mocowania składanych kaset metalowych dostępne są specjalne profile mocujące. Kotwy podcięte fischer do podtynkowego mocowania płyt fasadowych od strony tylnej zapewniają dopasowane do kształtu mocowanie w stożkowym otworze podciętym wiertłem bez ciśnienia rozprężającego.

Więcej informacji

Zalety systemów fasadowych fischer

Obsługa witryny
Przywództwo technologiczne wykraczające poza najnowocześniejsze rozwiązania
Zatwierdzony/certyfikowany system i własne laboratorium badawcze
Kompletny system dostępny na całym świecie z jednego źródła
Ekonomiczny kompletny system w jakości fischer
Szybki czas dostawy i krótki czas montażu

Nasze referencje

"Raffles City, Chiny 

"Raffles City" w Chongqing w Chinach jest mega budowlą. Nowy rekordowy budynek to najwyższy "poziomy wieżowiec" na świecie. Około 300.000 kotew do paneli fischer Zykon FZP II zapewnia solidne mocowanie paneli z kamienia naturalnego na wszystkich ośmiu wieżowcach tworzących konstrukcję. 
Więcej informacji

Centrum Policji i Wymiaru Sprawiedliwości w Zurychu

Centrum Policji i Wymiaru Sprawiedliwości w Zurychu to ogromny kompleks budynków. Około 100.000 kotew podcinających fischer mocuje panele elewacyjne wykonane z mieniącego się zielonego kamienia naturalnego.  
Więcej informacji

"Farglory - THE ONE", Tajwan

W Kaohsiung na Tajwanie powstał nowy wieżowiec "Farglory - THE ONE". Kurtynowa, wentylowana od tyłu fasada została bezpiecznie zakotwiona aż do 65. kondygnacji na wysokości około 240 metrów za pomocą około 130 000 kotew płytowych fischer FZP II Zykon. 
Więcej informacji

1 Triton Square, Anglia

Nowa przestrzeń dla świata pracy jutra powstaje w wyniku rozległej rozbudowy budynku handlowego 1 Triton Square przy Regent's Place w Euston w Londynie. Do bezpiecznego zamocowania nowej elewacji z kamienia wapiennego zastosowano kotwy płytowe fischer Zykon FZP II wraz z nakrętkami i technologią wiercenia od eksperta w dziedzinie mocowań. 
Więcej informacji

Sabah Al-Salem Uniwersytet Kuwejcki, Kuwejt

Na terenie kampusu kuwejckiego uniwersytetu Sabah Al-Salem powstają nowe obiekty sportowe. Dzięki kotwie z gwintem wewnętrznym fischer FZP II M8i, elewacje dwóch głównych budynków łączą w sobie styl i bezpieczeństwo.
Więcej informacji

La Grand Arche, Francja

Ze świeżą twarzą i starym urokiem prezentuje się wieża biurowa La Grande Arche de la Fraternité w Puteaux pod Paryżem. Marmur karraryjski na fasadzie był w złym stanie i częściowo uszkodzony. W związku z tym, w ramach dwuetapowego projektu renowacji, zastąpiono je płytami granitowymi, mocowanymi za pomocą około 76.000 kotew płytowych fischer Zykon FZP-II.
Więcej informacji

KINDL - Centrum Sztuki Współczesnej, Niemcy

Najpierw browar, teraz galeria sztuki - taką transformację przeszedł "KINDL - Centrum Sztuki Współczesnej" w Berlinie-Neukölln. W procesie tym oryginalny industrialny urok został sprytnie zintegrowany z nowoczesnym wyglądem całości. Po wschodniej stronie muzeum uwagę przyciąga nowa klatka schodowa wykonana ze szkła i betonu licowego. Dodaje ona futurystyczny element do budynku z cegły klinkierowej. 
Więcej informacji

Wijnhavenkwartier, Niederlande

Dzięki ceramicznej fasadzie w kolorze piasku budynek mieszkalno-biurowy Wijnhavenkwartier umiejętnie wkomponowuje się w panoramę holenderskiego miasta rządowego Hagi i jednocześnie stanowi jej ważny element. Dyskretnie, ale wyraźnie, budynek wyznacza granicę z przestrzenią miejską. 
Więcej informacji

Najważniejsze cechy naszych produktów

Kotwa panelowa Zykon FZP II M8i

Kotwa podcinająca z gwintem wewnętrznym na wkręty M8 do płyt elewacyjnych z kamienia naturalnego.

Niewidoczne rozwiązanie do montażu podtynkowego lub dystansowego z gwintem wewnętrznym do płyt elewacyjnych z kamienia naturalnego. Dzięki tej technologii można montować płyty kalibrowane lub płyty szczelinowe za pomocą kotew podciętych poprzez montaż zlicowany, a także wyrównywać występujące tolerancje grubości płyt poprzez montaż dystansowy. Dzięki zintegrowanemu gwintowi wewnętrznemu nie ma wystającego gwintu zewnętrznego, co oznacza, że płyty można prefabrykować i transportować w sposób oszczędzający miejsce. Zwiększa to efektywność ekonomiczną i dodatkowo elastyczność systemu.

Więcej informacji

Wiertarka samojezdna BSN 100

Podcinarki do wiercenia diamentowego na mokro płyt elewacyjnych z kamienia naturalnego i ceramiki.
Więcej informacji

Kotwa płytowa Zykon FZP II T PA

Specjalista w zakresie cienkich płyt elewacyjnych z HPL i włóknocementu. Specjalista w zakresie cienkich płyt elewacyjnych z HPL i włóknocementu.
Więcej informacji

Kotwa płytowa Zykon FZP II A4

Uniwersalna kotwa podcinająca wykonana ze stali nierdzewnej A4 do kamienia naturalnego. 
Więcej informacji
sc93-delivery-2