Panele słoneczne na dachach spadzistych z blachy falistej. 

Do montażu paneli solarnych na dachach spadzistych pokrytych blachodachówką, fischer oferuje szeroką gamę rozwiązań, zaprojektowanych tak aby zapewnić wysoką wydajności i łatwości instalacji. Rozwiązania te to szeroka gama śruby z podwójnym gwintem, wsporników, profili konstrukcyjnych i aluminiowych klem montażowych. Produkty te zostały zaprojektowane z myślą dostosowania rozwiązań do zróżnicowanych projektów. 

Wsporniki fischer są idealne do montażu na dachach pokrytych blachodachówką, mogą byś stosowane w różnych materiałach.

Odkryj wszystkie systemy montażu solarnego od fischer.

Jak zamontować panele PV na dachach skośnych z blachodachówki?

W przypadku konstrukcji pokrytych blachodachówką, montaż polega na trwałej ingerencji w pokrycie. Przewiercamy osłonę dachu, następnie wkręcane są dwugwintowe śruby fischer, do których mocowane są wsporniki, umożliwiając montaż profili albuminowych na których za pośrednictwem aluminiowych klem montowane są panele solarne.  

fischer w swojej ofercie ma pełną gamę szyn aluminiowych, które można wykorzystać do stworzenia solidnych i trwałych konstrukcji wsporczych. Szyny te zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić odporność na korozję i długoterminową trwałość konstrukcji systemu fotowoltaicznego.

Zobacz produkty

Zalety

Montaż jest szybki, nie wymaga demontażu pokrycia.
Mocowanie jest bezpieczne: połączenia z profilem są wyposażone we wpusty, które zapobiegają poślizgowi.
Śruba dwugwintowa jest wyposażona w zintegrowaną wodoodporną uszczelkę EPDM.
System jest kompatybilny z nośnymi konstrukcjami drewnianymi lub betonowymi.

Odkryj wszystkie produkty do tego systemu

1.  Śruby dwugwintowe i wsporniki

Śruby dwugwintowe z uszczelką i wspornikami do instalacji fotowoltaicznych na dachach pokrytych blachodachówką lub płytkami włókno-cementowymi. Odpowiednie do konstrukcji nośnych ze stali, drewna lub betonu.


2. Wsporniki

Wsporniki stosowane do połączeń profili aluminiowych ze śrubami z podwójnym gwintem, oraz łączniki konstrukcyjne.

5. Akcesoria

Akcesoria do montażu paneli fotowoltaicznych.

 

Nowe oprogramowanie do projektowania SOLARPANEL-FIX  

SOLARPANEL-FIX to moduł online pakietu FiXperience Suite do projektowania systemów montażowych paneli fotowoltaicznych: wspiera profesjonalistów w projektowaniu podkonstrukcji fotowoltaicznej.

Oprogramowanie umożliwia automatyczne obliczanie oddziaływań obciążeń śniegiem i wiatrem poprzez geolokalizację placu budowy, zgodnie z wymaganiami normy europejskiej EN 1991 (Eurokod 1). Ponadto umożliwia pobranie zestawienia materiałów w celu utworzenia podkonstrukcji, planu instalacji i raportu technicznego. Ten ostatni przedstawia kontrole strukturalne części systemu, zgodnie z normami europejskimi EN 1993 (Eurokod 3), EN 1999 (Eurokod 9) i zgodnie ze specyfikacjami fischer.

Dowiedz się więcej 
cd-84f54cbff4-8tlhm