Systemy mocowania paneli fotowoltaicznych na dachach pokrytych dachówką ceramiczną. 

Systemy montażu paneli fotowoltaicznych na dachach pokrytych dachówką. Umożliwia montaż modułów słonecznych na różnych rodzajach dachów skośnych.

Niezależnie od tego, czy chodzi o budynki mieszkalne, czy komercyjne, katalog produktów fotowoltaicznych oferuje rozwiązania, które pozwalają na bezpieczną i wydajną instalację modułów fotowoltaicznych. Haki, zaciski, szyny, wsporniki, oraz akcesoria systemowe zapewniają komfort i elastyczność w montażu, bez uszczerbku dla konstrukcji dachu.

Odkryj wszystkie systemy montażu paneli słonecznych fischer.

Haki aluminiowe lub ze stali nierdzewnej do dachów skośnych

Aluminiowe haki zaprojektowano tak, aby były lekkie i trwałe przy zachowaniu odpowiedniej sztywności. Ich duża nośność pozwala na zwiększenie rozstawu i zmniejszenie liczby wymaganych mocowań. Mocowania zostały zaprojektowane w taki sposób aby zapobiegać uszkodzeniom pokrycia dachu. Zastosowane wysokiej jakości materiałów do produkcji haków, pozwala na wygodny montaż i zapobiega szkodliwemu działaniu warunków atmosferycznych. Uchwyty ze stali nierdzewnej mają za zadanie ułatwić montaż paneli fotowoltaicznych na dachach pochyłych, sprawdzają się w przypadku gdy nie ma konieczności szlifowania dachówek.

Zobacz produkty

Wkręty dwugwintowe do dachów skośnych

Wkręty dwugwintowe z uszczelkami umożliwiają bezpośrednie mocowanie do dachu, idealnie nadają się do konstrukcji skośnych pokrytych blachodachówką.  Montaż polega na przewierceniu pokrycia dachowego i zamontowaniu dwugwintu bezpośrednio do konstrukcji dachu. Montaż profili  z łącznikami odbywa się za pośrednictwem specjalnych wsporników. Aby zapewnić odpowiednią hydroizolację, w miejscach wiercenia nakłada się masę uszczelniającą.

Zobacz produkty

Zalety

Wysoka nośność pozwala na zmniejszenie liczby potrzebnych mocowań.
Gama akcesoriów gwarantuje maksymalną elastyczność podczas instalacji.
Wysokiej jakości materiały gwarantują jakość i trwałość.
Szeroka gama produktów pozwala na kompatybilność z różnego rodzaju konstrukcjami dachowymi.

Odkryj wszystkie produkty dla tego systemu

4. Akcesoria

Akcesoria do montażu paneli fotowoltaicznych.

Nowe oprogramowanie do projektowania SOLARPANEL-FIX 

SOLARPANEL-FIX to moduł online pakietu FiXperience Suite do projektowania systemów montażowych paneli fotowoltaicznych: wspiera profesjonalistów w projektowaniu podkonstrukcji fotowoltaicznej.

Oprogramowanie umożliwia automatyczne obliczanie oddziaływań obciążeń śniegiem i wiatrem poprzez geolokalizację placu budowy, zgodnie z wymaganiami normy europejskiej EN 1991 (Eurokod 1). Ponadto umożliwia pobranie zestawienia materiałów w celu utworzenia podkonstrukcji, planu instalacji i raportu technicznego. Ten ostatni przedstawia kontrole strukturalne części systemu, zgodnie z normami europejskimi EN 1993 (Eurokod 3), EN 1999 (Eurokod 9) i zgodnie ze specyfikacjami fischer..

Dowiedz się więcej 
cd-84f54cbff4-9svw2